Vyhledat

Centrální jednotka větrání

Srdcem systému přirozeného větrání je centrální jednotka požárního odvětrání. Zařízení umožňuje konfigurovat chod soustavy pohonů, snímačů větru/ srážek, tlačítek, regulátorů teploty a integrovat s vnějším systémem.

GVL 8301-K V2 Větrací centrála

Větrací centrála s napájením 24 V DC ovládající pohony (také s funkcí TMS+), která se používá v systémech přirozeného větrání. Obsluhuje jednu větrací soustavu s celkovým proudem do 1 A procházejícím pohony. Ovládání pomocí tlačítek větrání nebo vnějších zařízení. 

GVL 8304-K centrální jednotka větrání

Větrací centrála s napájením 24 V DC ovládající pohony (také s funkcí TMS+), která se používá v systémech přirozeného větrání. Obsluhuje jednu větrací soustavu s celkovým proudem do 4 A procházejícím pohony. Ovládání pomocí tlačítek větrání nebo vnějších zařízení. 

GVL 8401-K-RC V2 větrací centrála

Větrací centrála s napájením 24 V DC ovládající pohony (také s funkcí TMS+), která se používá v systémech přirozeného větrání. Obsluhuje dvě větrací soustavy s maximálním procházejícím pohony celkovým proudem 1 A. Může se ovládat pomocí tlačítek větrání, vnějších zařízení nebo prostřednictvím zabudovaného rádiového přijímače. 

GVL 8408-M centrální jednotka větrání

Větrací centrála s napájením 24 V DC ovládající pohony, která se používá v systémech přirozeného větrání. Obsluhuje pět větracích soustav s maximálním celkovým proudem procházejícím pohony 8 A (použitím modulu GME 83 se rozšíří do šesti soustav). Ovládání pomocí tlačítek větrání nebo vnějších zařízení. 

VCM 05U centrální jednotka větrání

Větrací centrála s napájením 24 V DC ovládající pohony, která se používá v systémech přirozeného větrání. Obsluhuje jednu větrací soustavu s maximálním celkovým procházejícím pohony proudem 0,5 A. Ovládán pomocí tlačítek větrání nebo vnějších zařízení. 
 

Centrální jednotky požárního odvětrání jsou srdcem systému přirozeného větrání. Nejen zajišťují zásobování energií zařízením fungujícím v rámci daného systému, ale navíc umožňují jejích součinnost dle určitého scénáře. Centrální jednotka požárního odvětrání může obsluhovat mnoho zařízení současně – přijímat signály vysílané snímačem povětrnostních údajů nebo teplotním snímačem, ovládat chod oken prostřednictvím pohonů a analyzovat signály pocházející z tlačítek požárního odvětrání, ovládače nebo vnějšího systému ovládání. Centrální jednotky požárního odvětrání se používají jak ve velkých, tak v malých objektech. Zajišťují nezávislé napájení a řízení okenní automatiky. To se odráží nejen v lepší cirkulaci čerstvého vzduchu uvnitř budovy, ale také optimalizaci spotřeby energie, např. díky nižším nákladům na klimatizaci.