Vyhledat

Systémy přirozeného větrání

Stálý přívod čerstvého vzduchu a jeho cirkulace uvnitř budov má obrovský význam pro naše životní a pracovní pohodlí a zdraví. Systémy přirozeného větrání umožňují nejen automatizovat otevírání oken, ale také zlepšit efektivitu odvětrání místnosti.

GVL 8301-K V2 Větrací centrála

Větrací centrála s napájením 24 V DC ovládající pohony (také s funkcí TMS+), která se používá v systémech přirozeného větrání. Obsluhuje jednu větrací soustavu s celkovým proudem do 1 A procházejícím pohony. Ovládání pomocí tlačítek větrání nebo vnějších zařízení. 

GVL 8304-K centrální jednotka větrání

Větrací centrála s napájením 24 V DC ovládající pohony (také s funkcí TMS+), která se používá v systémech přirozeného větrání. Obsluhuje jednu větrací soustavu s celkovým proudem do 4 A procházejícím pohony. Ovládání pomocí tlačítek větrání nebo vnějších zařízení. 

GVL 8401-K-RC V2 větrací centrála

Větrací centrála s napájením 24 V DC ovládající pohony (také s funkcí TMS+), která se používá v systémech přirozeného větrání. Obsluhuje dvě větrací soustavy s maximálním procházejícím pohony celkovým proudem 1 A. Může se ovládat pomocí tlačítek větrání, vnějších zařízení nebo prostřednictvím zabudovaného rádiového přijímače. 

GVL 8408-M centrální jednotka větrání

Větrací centrála s napájením 24 V DC ovládající pohony, která se používá v systémech přirozeného větrání. Obsluhuje pět větracích soustav s maximálním celkovým proudem procházejícím pohony 8 A (použitím modulu GME 83 se rozšíří do šesti soustav). Ovládání pomocí tlačítek větrání nebo vnějších zařízení. 

LT 43-U-PL podomítkové tlačítko větrání

Podomítkové tlačítko větrání s napájením 24 V DC a 230 V AC, pro ovládání soustavy větrácích zařízení v rámci větrácích systémů.

LT 84-A nástěnné vodotěsné tlačítko větrání

Nástěnné ovládací tlačítko větrání se zvýšeným stupněm krytí, k soustavám větrácích zařízení v rámci větrácích systémů. 

PS-VE1 síťový adaptér

Řídicí síťový adaptér s napájením 24 V DC ovládající pohony, který se používá v systémech přirozeného větrání. Celkový proud připojených k němu pohonů je 1 A. K ovládání vyžadují dodatečné tlačítko větrání LT 84 U-V, nebo LT 43-U-PL.

PS-VE4 síťový adaptér

Řídicí síťový adaptér s napájením 24 V DC ovládající pohony (také s funkcí BSY+), který se používá v systémech přirozeného větrání. Celkový proud připojených k němu pohonů je 4 A. K ovládání vyžadují dodatečné tlačítko větrání LT 84 U-V, nebo LT 43-U-PL. 
 

Pod omítkový napájecí zdroj určený k napájení pohonů 24 V DC. Umožňuje připojení jednoho pohonu, celkový proud až 0,7 A.

RCM 230-11-U modul přijímače dálkového ovládání na 230 V AC

Modul přijímače dálkového ovládání pro přímé ovládaní okenních pohonů, větracích žaluzií nebo rolet s napájením 230 V AC. Umožňuje napojení až 10 rádiově ovládaných zařízení.

Systémy přirozeného větrání zahrnují mj.: pohony oken, centrální jednotku požárního odvětrání, tlačítka k ručnímu spuštění systému požárního odvětrání, síťové adaptéry, snímače povětrnostních údajů a zařízení pro řízení chodu oken. Tyto prvky umožňují automatizovat chod oken, což nejen zvyšuje pohodlí, ale také efektivitu cirkulace vzduchu uvnitř budovy. Pohony D+H se mohou použit u všech typů vyplní stavebních otvorů – jako pohony plastových, hlinkových a dřevěných oken. Okenní pohony jsou perfektním řešením problémů s otevíráním těžce dostupných oken a velkoplošných prosklení. Dle potřeby lze ovládat chod oken pomocí tlačítka, ovládače nebo mobilní aplikace. Okenní automatiku lze integrovat se systémem řízení inteligentních budov, díky čemu se hodí nejen do soukromých budov, ale také velkých objektů.