Vyhledat

Systémy přirozeného větrání

Stálý přívod čerstvého vzduchu a jeho cirkulace uvnitř budov má obrovský význam pro naše životní a pracovní pohodlí a zdraví. Systémy přirozeného větrání umožňují nejen automatizovat otevírání oken, ale také zlepšit efektivitu odvětrání místnosti.

PS-VE1 síťový adaptér

Řídicí síťový adaptér s napájením 24 V DC ovládající pohony, který se používá v systémech přirozeného větrání. Celkový proud připojených k němu pohonů je 1 A. K ovládání vyžadují dodatečné tlačítko větrání LT 84 U-V, nebo LT 43-U-PL.

WRS-S detektor větru / deště

Detektor větru / deště s nastavitelným momentem aktivace (pro vítr od 1 do 30 m / s). Má vyhřívaný povrch detektoru a systém paměti signálů po dobu 5 minut. Montáž na stožár nebo na zeď.

SLT 42-A nástěnné vodotěsné tlačítko větrání se zámkem

Nástěnné ovládací tlačítko větrání se zvýšeným stupněm krytí a zámkem, k soustavám větrácích zařízení v rámci větrácích systémů.

 

SNT 2  síťový adaptér

Řídicí síťový adaptér s napájením 24 V DC ovládající pohony, který se používá v systémech přirozeného větrání. Celkový proud připojených k němu pohonů je 2 A. K ovládání vyžadují dodatečné tlačítko větrání LT 84 U-V, nebo LT 43-U-PL. 

REM 42 snímač deště na 24 V DC

Snímač deště pro použití v systémech s napájením 24 V DC. Má vyhřívanou plochu snímače a systém pro ukládání signálu po dobu 2 minut. 

GVL 8304-K centrální jednotka větrání

Větrací centrála s napájením 24 V DC ovládající pohony (také s funkcí TMS+), která se používá v systémech přirozeného větrání. Obsluhuje jednu větrací soustavu s celkovým proudem do 4 A procházejícím pohony. Ovládání pomocí tlačítek větrání nebo vnějších zařízení. 

LT 43-U-PL podomítkové tlačítko větrání

Podomítkové tlačítko větrání s napájením 24 V DC a 230 V AC, pro ovládání soustavy větrácích zařízení v rámci větrácích systémů.

VCM 05U centrální jednotka větrání

Větrací centrála s napájením 24 V DC ovládající pohony, která se používá v systémech přirozeného větrání. Obsluhuje jednu větrací soustavu s maximálním celkovým procházejícím pohony proudem 0,5 A. Ovládán pomocí tlačítek větrání nebo vnějších zařízení. 
 

VRS 10 snímač deště na 24 V DC

Kompaktní snímač deště pro použití v systémech s napájením 24 V DC. Má vyhřívanou plochu snímače a systém pro ukládání signálu po dobu 2 minut. 
 
 

GVL 8408-M centrální jednotka větrání

Větrací centrála s napájením 24 V DC ovládající pohony, která se používá v systémech přirozeného větrání. Obsluhuje pět větracích soustav s maximálním celkovým proudem procházejícím pohony 8 A (použitím modulu GME 83 se rozšíří do šesti soustav). Ovládání pomocí tlačítek větrání nebo vnějších zařízení. 

Systémy přirozeného větrání zahrnují mj.: pohony oken, centrální jednotku požárního odvětrání, tlačítka k ručnímu spuštění systému požárního odvětrání, síťové adaptéry, snímače povětrnostních údajů a zařízení pro řízení chodu oken. Tyto prvky umožňují automatizovat chod oken, což nejen zvyšuje pohodlí, ale také efektivitu cirkulace vzduchu uvnitř budovy. Pohony D+H se mohou použit u všech typů vyplní stavebních otvorů – jako pohony plastových, hlinkových a dřevěných oken. Okenní pohony jsou perfektním řešením problémů s otevíráním těžce dostupných oken a velkoplošných prosklení. Dle potřeby lze ovládat chod oken pomocí tlačítka, ovládače nebo mobilní aplikace. Okenní automatiku lze integrovat se systémem řízení inteligentních budov, díky čemu se hodí nejen do soukromých budov, ale také velkých objektů.