Vyhledat

Systém pro odtah kouře a tepla

Systém pro odtah tepla a kouře je zodpovědný za odvětrání kouře a toxických zplodin hoření z požárem zasaženého objektu, pro zajištění bezpečí podél únikových cest. Odvod tepla zabraňuje navíc působení vysokých teplot na budovu, které mohou způsobit její kolaps. 

Stránky

KA 34 řetězový pohon

Soustava pohonů určená pro použití se všemi typy oken. Maximální výkon pohonů dosahuje 300 N a vysunutí 1300 mm. Mohou se použit v systémech odtahu kouře a tepla a přirozeného větrání.

RZN 4503-T centrální jednotky pro odvod kouře a tepla

Kompaktní centrální řídicí jednotka ovládající systémy odvodu kouře a tepla a přirozeného větrání určená pro použití v malých objektech. Obsluhuje jednu zónu odvodu kouře a tepla (1 řada, 1 skupina). Maximální celkový příkon pohonů je 3 A. Umožňuje řádové připojení až 8 tlačítek odtahu kouře a 14 požárních snímačů.

KA-54 KA 54 řetězový pohon

Jsou charakteristické velkou silou dosahující až 500 N. Vhodné pro použití ve všech typech oken zařazených do systému odvodu kouře a tepla a přirozeného větrání. Vybaveny funkcí High Speed (HS) pro rychlé otevírání oken v případě požáru.

RZN 4404-K centrální jednotka pro odvod kouře a tepla

Kompaktní centrální řídicí jednotka ovládající systémy odvodu kouře a tepla a přirozeného větrání určená pro použití v malých objektech. Maximální celkový příkon pohonů je 4 A. Umožňuje řádové připojení až 8 tlačítek odtahu kouře a 14 požárních snímačů. Vybavená jednou volnou zásuvkou pro dodatečné moduly.

RZN 4408-K centrální jednotka pro odvod kouře a tepla

Kompaktní centrální řídicí jednotka ovládající systémy odvodu kouře a tepla a přirozeného větrání určená pro použití v malých a středních objektech a sítích AdComNet. Obsluhuje jednu zónu odvodu kouře a tepla (1 řada, 2 skupiny). Maximální celkový příkon pohonů je 8 A. Umožňuje řádové připojení až 8 tlačítek odtahu kouře a 14 požárních snímačů.

KA 34-BSY+ Set řetězové pohony

Jsou vybavené funkcí BSY+, která umožňuje integrovat až osmi pohonů do jedné soustavy. Jsou určené pro pohon velkých a těžkých okenních křídel zařazených do systému odtahu kouře a tepla a přirozeného větrání.

RZN 4404-M centrální jednotka pro odvod kouře a tepla

Modulová centrální řídicí jednotka ovládající systémy odvodu kouře a tepla a přirozeného větrání určená pro použití v malých a středních objektech a sítích AdComNet. Maximální celkový příkon pohonů je 4 A. Obsluhuje dvě zóny odvodu kouře (2 řady, 2 skupiny). Umožňuje přímé napojení snímačů povětrnostních údajů a elektromagnetických přídrží.

ZA 85 ozubnicový pohon

Pohony se hodí ke všem typům oken, klapek a střešních světlíků, které jsou součástí systému přirozeného větrání. Model s vysunutím až 426 mm je možné použít i v systémech pro odvod kouře a tepla.

ZA 105 ozubnicový pohon

Ozubnicové pohony se vyznačují maximální sílou 1000 N. Jsou určené pro použití v systémech odtahu kouře a tepla (maximální vysunutí 426 mm) a přirozeného větrání. Dostupná beztubusová varianta. Umožňuje připojení přívodního kabelu z vrchu nebo zespodu.

RZN 4408-M centrální jednotka pro odvod kouře a tepla

Modulová centrální řídicí jednotka ovládající systémy odvodu kouře a tepla a přirozeného větrání určená pro použití v malých a středních objektech a sítích AdComNet. Maximální celkový příkon pohonů je 8 A. Obsluhuje dvě zóny odvodu kouře (2 řady, 3 skupiny). Umožňuje přímé napojení snímačů povětrnostních údajů a elektromagnetických přídrží.

Stránky

V případě požáru je nejvíce nebezpečný kouř a toxické plyny: 9 na 10 osob zdržujících se v budově umírá kvůli otravě velmi toxickými zplodinami hoření. Proto také rychlý a efektivní odvod kouře má obrovský význam. Zařízení pro odvod kouře efektivně odstraňují kouř a toxické zplodiny hoření z budovy, a tím umožňují bezpečnou evakuaci. Systémy odvodu kouře a tepla nabízené společností D+H Polska jsou komplexním řešením, které lze použit nejen ve velkých, ale také malých objektech. Systém odvodu kouře a tepla je tvořen centrální jednotkou pro odvod kouře a tepla, snímačem odvodu kouře a tepla, tlačítkem zařízení pro odvod kouře a tepla, okny a klapky pro odvod kouře vybavené pohony. Vnitřní moduly a panely k centrálním jednotkám pro odvod kouře a tepla umožňují rozšíření a přizpůsobení funkce systému odvodu kouře potřebám objektu.