Vyhledat

Systém pro odtah kouře a tepla

Systém pro odtah tepla a kouře je zodpovědný za odvětrání kouře a toxických zplodin hoření z požárem zasaženého objektu, pro zajištění bezpečí podél únikových cest. Odvod tepla zabraňuje navíc působení vysokých teplot na budovu, které mohou způsobit její kolaps. 

Stránky

ACN-IO501 vstupní/výstupní modul

Vstupní/výstupní modul s 8 libovolně konfigurovanými vstupy (alarm, závada, tlačítko větrání) a 8 libovolně konfigurovanými výstupy (alarm, závada, stav signálu „otevřený”). Jeho použití vyžaduje osazení centrály přídavným akumulátorem 1,2 Ah.

WE 516 povětrnostní panel

Povětrnostní panel určen pro centrály RZN-E a GVL-E. Umožňuje příjem a analýzu povětrnostních výstupů, např. signalizace zavření kvůli srážkám nebo větru.

ACN-GW501-MRTU-0200 brána protokolu Modbus

Brána Modubs s universálním rozhraním do sítě Modbus. Je vybavena integrovaným routerem a repeaterem AdComNet. Jednoduchá integrace se sítí AdComNet.

GE 628 V2 skupinový panel

Panel grupowy przeznaczony do central RZN-E oraz GVL-E. Służy do sterowania napędami do oddymiania w powiązaniu z panelem liniowym LE 513.

VLD 51 lineární pohon

Lineární pohon aretace s možností montáže do okenního rámu. Spolupracuje se všemi pohony D+H vybavenými technologií BRV. U toho modelu existuje možnost nastavení směru aretace, nouzového blokování a manuálního otevírání.

ZA 105-HS ozubnicový pohon

Pohony se hodí ke všem typům oken, klapek a střešních světlíků, které jsou součástí systému pro odvod kouře a tepla. Připojení přívodního kabelu z vrchu nebo zespodu a objednání beztubusové varianty je samozřejmostí.

TRL 8 modul odpojovacího relé

Modul vypínajícího relé 230 V AC, pro ovládání jedné větrací soustavy (dovoluje připojit i několik soustav). Montáž na DIN kolejnici.

KA-TW-BSY+ řetězový pohon

Navržené pro otevírání největších a nejtěžších okenních křídel. Pohon je vybaven dvěma řetězy a maximální sílou 600 N. Je určen pro chod v rámci přirozeného větrání.

RT 45-ST-PL tlačítka zařízení pro odtah kouře a tepla

Tlačítko zařízení pro odtah kouře a tepla je vybaveno zvukovým signálem upozorňujícím na zapnutí a vznik závad, určené pro centrály systému odvodu kouře a tepla s napájením 24 V DC společnosti D+H. Signalizuje provozní stav (dozor, výstraha, poškození). Součástí sady je vyměnitelné značení ve 32 jazykových mutacích.

RZN 4416-M  centrální jednotka pro odvod kouře a tepla

Modulová centrální řídicí jednotka ovládající systémy odvodu kouře a tepla a přirozeného větrání určená pro použití v malých a středních objektech a sítích AdComNet. Maximální celkový příkon pohonů je 16 A. Obsluhuje dvě zóny odvodu kouře (2 řady, 3 skupiny). Umožňuje přímé napojení snímačů povětrnostních údajů a elektromagnetických přídrží. Vybavená jednou volnou zásuvkou pro dodatečné moduly.

V případě požáru je nejvíce nebezpečný kouř a toxické plyny: 9 na 10 osob zdržujících se v budově umírá kvůli otravě velmi toxickými zplodinami hoření. Proto také rychlý a efektivní odvod kouře má obrovský význam. Zařízení pro odvod kouře efektivně odstraňují kouř a toxické zplodiny hoření z budovy, a tím umožňují bezpečnou evakuaci. Systémy odvodu kouře a tepla nabízené společností D+H Polska jsou komplexním řešením, které lze použit nejen ve velkých, ale také malých objektech. Systém odvodu kouře a tepla je tvořen centrální jednotkou pro odvod kouře a tepla, snímačem odvodu kouře a tepla, tlačítkem zařízení pro odvod kouře a tepla, okny a klapky pro odvod kouře vybavené pohony. Vnitřní moduly a panely k centrálním jednotkám pro odvod kouře a tepla umožňují rozšíření a přizpůsobení funkce systému odvodu kouře potřebám objektu.