Vyhledat

Snímač povětrnostních údajů

Snímače větru/srážek spolupracují s centrálou pro odvod kouře a požárního odvětrání. Okna jsou zavírané signálem odeslaným snímačem, který detekoval např. srážky nebo prudký vítr. 

REM 42 snímač deště na 24 V DC

Snímač deště pro použití v systémech s napájením 24 V DC. Má vyhřívanou plochu snímače a systém pro ukládání signálu po dobu 2 minut. 

VRS 10 snímač deště na 24 V DC

Kompaktní snímač deště pro použití v systémech s napájením 24 V DC. Má vyhřívanou plochu snímače a systém pro ukládání signálu po dobu 2 minut. 
 
 

WRS-S detektor větru / deště

Detektor větru / deště s nastavitelným momentem aktivace (pro vítr od 1 do 30 m / s). Má vyhřívaný povrch detektoru a systém paměti signálů po dobu 5 minut. Montáž na stožár nebo na zeď.

Snímače povětrnostních údajů mají za úkol shromažďovat signály ohledně vnějších povětrnostních podmínek a předávat centrálám pro odvod kouře a požárního odvětrávání. Díky tomu je řízení okenní automatiky účinnější a bezpečnější. Jakmile pohony obdrží signál o silném větru nebo srážkách uzavřou okenní křídla. Snímače povětrnostních údajů D+H jsou dostupné v několika variantách – jako snímače srážek, rádiové snímače srážek a snímače srážek a větru. Všechny jsou vybavené vyhřívaným povrchem, který chrání proti zamrznutí. Různé možnosti montáže a varianta bezdrátového provedení způsobí, že snímače povětrnostních údajů se mohou namontovat i v místech, kde není žádoucí zásah do architektonické konstrukce budovy.