Vyhledat

Požární větrání

Požární větrání má za úkol odvod kouře a tepla vzniklého při požáru objektu. Úkolem centrální jednotky je řízení, kontrola a napájení zařízení v rámci tohoto systému.

TSZ-200 centrální jednotka pro větrání nebo odvod kouře a tepla při požáru

Modulová centrála a napájecí zdroj pro systémy požárního větrání, určená pro provoz ve velkoplošných objektech. Navrhována na individuální objednávku – její vybavení a způsob fungování závisí na schváleném požárním postupu.

Hlavní funkcí snímače UCPRC-1 je měření hodnot diferenčního tlaku. Zařízení je určeno pro použití v systémech kontroly šíření kouře a tepla.

Centrála TSZ-200 umožňuje ovládání, napájení a kontrolu chodu zařízení v rámci systémů bránících šíření kouře a tepla a požárních hlásičů. Požární větrání se používá k zabezpečení velkoplošných budov, např. průmyslových hal, silničních tunelů, podzemních garážových stání a malých objektů nebo jednotných požárních úseků, např. schodišť. Úkolem požárního větrání je rychlý a efektivní odvod kouře a toxických zplodin hoření z budovy. V případě podzemních garážových stání se systém mechanického větrání využívá také k odstranění nadměrného množství výfukových plynů. Centrála požárního větrání spolupracuje s takovými zařízeními jako je ventilátor pro odvod kouře, přívod vzduchu a větrání obytných prostor, klapky požárního větrání, pohony, škrtící klapky 24 V a 230 V AC, požární snímače, tlačítka odvodu kouře a ostatní zařízení odtahové ventilace.