Vyhledat

Pohony pro odvod kouře

Pohony okenních křídel pro odvod kouře a tepla se používají k otevíraní oken a klapek v rámci systémů gravitačního odvětrávání. K odvodu kouře a tepla lze použit nejen řetězové pohony, ale také ozubnicové pohony.

Stránky

ZA 155-K-BSY+ HS ozubnicový pohon

Nejvýkonnější ozubnicový pohon řady ZA s napájením 230 V AC se používá v rámci systémů pro odvod kouře a tepla. Vybaven funkcí High Speed (HS) pro rychlé otevírání oken v případě požáru. Možnost integrace až 4 pohonů do jedné skupiny.

ZA 85 ozubnicový pohon

Pohony se hodí ke všem typům oken, klapek a střešních světlíků, které jsou součástí systému přirozeného větrání. Model s vysunutím až 426 mm je možné použít i v systémech pro odvod kouře a tepla.

DDS 54/500 dveřní pohon

Pohon pro jedno- a dvoukřídlové dveře zařazené do systému přívodu čerstvého vzduchu. Prodává se v sadě s upevňujícími konzoly pro montáž nad dveřmi nebo na zárubeň.

ZA 155-HS ozubnicový pohon

Pohony s napájením 24 V DC a maximální sílou 1500 N, se hodí k použití s velkými a těžkými okny a klapky zařazenými do systému pro odvod kouře a tepla. Vybaveny funkcí High Speed (HS) pro rychlé otevírání oken v případě požáru.

CDP 1500-BSY+ řetězový pohon

Největší a nejsilnější řetězový pohon v naší nabídce. Jsou určené pro pohon velkých střešních oken zařazených do systému odtahu kouře a tepla a přirozeného větrání. Kompatibilní s většinou hliníkových systémů dostupných na trhu.

DXD 300-BSY+ ozubnicový pohon

Nejvýkonnější ozubnicový pohon z nabídky D+H. Díky maximální síle 3000 N se hodí k použití s největšími okny a klapky zařazenými do systému odvodu kouře a tepla. Možnost integrace až 4 pohonů do jedné skupiny.

ZA 105 ozubnicový pohon

Ozubnicové pohony se vyznačují maximální sílou 1000 N. Jsou určené pro použití v systémech odtahu kouře a tepla (maximální vysunutí 426 mm) a přirozeného větrání. Dostupná beztubusová varianta. Umožňuje připojení přívodního kabelu z vrchu nebo zespodu.

CDC-0252-1-ACB řetězový pohon

Jsou nejkompaktnějšími a nejtiššími pohony z naše nabídky. Jsou určené pro použití v systémech odtahu kouře a tepla a přirozeného větrání. Může se zadlabat do okenní zárubně - pohon splní očekávání i těch nejnáročnějších zákazníků.

ZA 85-BSY+ HS Set ozubnicové pohony

Sada dvou ozubnicových pohonů s napájením 24 V DC a maximální silou 800 N, pro použití v systémech odtahu kouře a tepla a přirozeného větrání. Jsou vybavené funkcí BSY+, která umožňuje integrovat až 8 pohonů do jedné skupiny a funkcí High Speed (HS) pro rychlé otevření okna v případě vypuknutí požáru.

CDP 1500-K-BSY+ řetězový pohon

Tento typ pohonů se vyznačuje symetrickým výstupem řetěze z tubusu a možností montáže rovnoběžně s konstrukcí sloupko-příčkové hliníkové fasády. Mohou se použit v systémech odtahu kouře a tepla a přirozeného větrání.

Pohony okenních křídel pro odvod kouře a tepla se používají k otevíraní oken a klapek v rámci systémů gravitačního odvětrávání. K odvodu kouře a tepla lze použit nejen řetězové pohony, ale také ozubnicové pohony pod podmínkou, že byly certifikované institutem CNBOP. Konstrukční rozdíly pohonů jsou patrné v jejích technických parametrech a vzhledu. Klapky pro odvod kouře a tepla se osazují ozubnicovými pohony, a odvětrávací okna oběma typy pohonů. Takové řešení nabízí víc projektových možností a umožňuje estetický zabudovat pohony oken a klapek pro odvod kouře a tepla do konstrukce světlíků. D+H také nabízí barvu pohonů přizpůsobenou odstínu vyplně stavebního otvoru. Mohou se natřít libovolným lakem, dokonce v barvách neuvedených ve vzorníku barev RAL. Pohony oken a klapek pro odvod kouře a tepla se za běžných podmínek mohou použit k otevírání oken nebo klapek pro denní větrání budovy.