Vyhledat

Systémy pohonů

Okenní pohony se mohou použit nejen v rámci systémů odvodu kouře, ale také přirozeného denního větrání. Nabídka obsahuje pohony okenního kování, dveřní pohony a dle použitého mechanismu také ozubnicové nebo řetězové pohony.

VCD 204 TMS+ Set řetězový pohon

Tato sada dvou pohonů řady VCD 204 je určena pro větší okenní konstrukce. Pohony jsou vybavené funkcí TMS+, proto se snadno synchronizují.

VCD 204-K-TMS+ Set řetězový pohon

Je to dvojče pohonu VCD 204, pouze s napájecím napětím 230 V AC. Může se přímo připojit do ovládacího tlačítka bez nutnosti použit centrálu nebo napájecí zdroj. Pohony jsou vybavené funkcí TMS+, která umožnuje jejích snadnou synchronizaci.

KA 34-BSY+ Set řetězové pohony

Jsou vybavené funkcí BSY+, která umožňuje integrovat až osmi pohonů do jedné soustavy. Jsou určené pro pohon velkých a těžkých okenních křídel zařazených do systému odtahu kouře a tepla a přirozeného větrání.

VCD-0204-1-ACB řetězový pohon

Řetězový pohon VCD-0204-1-ACB se používá při přirozeném větrání. Vybaven technologií ACB – Advanced Communication Bus, se snadno konfiguruje v rámci systému pro řízení inteligentních budov.

BDT 010-RC pohon kování

Pohon okenního kování se montuje místo tradiční kliky, vykonává tři funkce: sklápí, otevírá a blokuje okenní křídlo. Určený pro hliníkové, PVC a dřevěná okna. Spolupracuje s kováním Winkhaus activPilot Ergo.

ZA 155-HS ozubnicový pohon

Pohony s napájením 24 V DC a maximální sílou 1500 N, se hodí k použití s velkými a těžkými okny a klapky zařazenými do systému pro odvod kouře a tepla. Vybaveny funkcí High Speed (HS) pro rychlé otevírání oken v případě požáru.

CDP 1500-BSY+ řetězový pohon

Největší a nejsilnější řetězový pohon v naší nabídce. Jsou určené pro pohon velkých střešních oken zařazených do systému odtahu kouře a tepla a přirozeného větrání. Kompatibilní s většinou hliníkových systémů dostupných na trhu.

KA 34 řetězový pohon

Soustava pohonů určená pro použití se všemi typy oken. Maximální výkon pohonů dosahuje 300 N a vysunutí 1300 mm. Mohou se použit v systémech odtahu kouře a tepla a přirozeného větrání.

DDS 54/500 dveřní pohon

Pohon pro jedno- a dvoukřídlové dveře zařazené do systému přívodu čerstvého vzduchu. Prodává se v sadě s upevňujícími konzoly pro montáž nad dveřmi nebo na zárubeň.

VCD 204 řetězový pohon

Stejně jako řetězový pohon VCD 203 je určen pro otevírání a zavírání průčelních a velkoplošných oken zařazených do systému přirozeného větrání. Navíc je vybaven centrálně umístěným výstupem řetězu a vysunutí činí až 350 mm.

Okenní pohony D+H se mohou použit nejen v rámci systémů odvodu kouře, ale také přirozeného denního větrání. Okenní pohony se nejčastěji vyskytují v oknech a klapkách pro odvod kouře a tepla, ale začínají se také objevovat, v místech, kde je zapotřebí automatizovat chod oken během odvětrání. Okenní automatika získává na popularitě nejen v kancelářských objektech, ale také ve veřejných budovách a soukromých stavbách. Okenní pohony jsou perfektním řešením problémů s otevíráním těžce dostupných křídel a velkoplošných prosklení. Oproti tomu v systémech odvodu kouře a tepla pohony v případě požáru odpovídají za rychlé a účinné otevření oken a klapek pro odvod kouře a tepla. Díky odstranění z budovy kouře a toxických zplodin, je možná bezpečná evakuace a omezení majetkové újmy. Podle typu použitého mechanizmu rozlišujeme řetězové pohony a ozubnicové pohony, kterých nabídku obohacují pohony okenního kování a dveřní pohony.