Vyhledat

Jednokřídlové klapky pro odvod kouře FIRE

  • FIRE jednokřídlové klapky odvodu kouře a tepla
  • Vlastnosti
  • Ke stažení

Vlastnosti

Klapky odvodu kouře a tepla patři mezi prvky systému odvodu zplodin umisťované na střeše objektu. Jejích hlavním úkolem je odvod kouře, nadbytku tepla a toxických zplodin vznikajících při požáru. Cílem odvodu zplodin je zabránit nadměrnému zakouření únikových cest, aby byla zajištěna správná evakuace a řádná záchranná akce, a také aby byl zamezen vliv vysokých teplot na konstrukční prvky budovy. Za běžných podmínek klapky přináší více přirozeného světla a zajišťují větrání zón, ve kterých se nachází. Klapky FIRE a FIRE-2 získaly certifikát stálosti vlastností Certifikačního závodu Institutu stavebních technologii.

  • Rovný základ z ocelového plechu s výškou 500 mm tvarovaného do tvaru písmena „C” umožnujícího ukotvení základny (spodní police základny) ke střeše a provedení její zateplení (spodní a vrchní police základny)
  • Kryt klapky je vyroben z hliníkových profilů a vyplněn komorovým polykarbonátem s tloušťkou 16 mm (U = 1,8 [W/m² × K]) nebo 25 mm (U = 1,5 [W/m² × K]).*
  • Deflektor vyroben z hliníkového plechu s výškou 250 mm
  • Směrová tryska vyrobena z hliníkového plechu s výškou 350 mm

* V dostupné variantě vyplň s mnohem nižším koeficientem průniku tepla (polykarbonát + laminát + polykarbonát)
1. 10 mm 3K + GRP 1,1 mm + 10 mm 3K: U= 1,0546 [W/m² × K])
2. 16 mm 3K + GRP 1,1 mm + 10 mm 3K: U= 0,9073 [W/m² × K])

Ke stažení

Certifikáty
FIRE - certificate of performance stability (CPR) EN Zobacz Pobierz
FIRE - declaration of performance EN Zobacz Pobierz
DTR
Klapky odvodu kouře originální návod Zobacz Pobierz
Ostatní soubory
Parametry jednokřídlových klapek FIRE Zobacz Pobierz
Jednokřídlová klapka FIRE - výkresy Zobacz Pobierz
Jednokřídlová klapka FIRE se zábranami proti větru (deflektory) - výkresy Zobacz Pobierz
Jednokřídlová klapka FIRE se zábranami proti větru (deflektory) a směrovou tryskou - výkresy Zobacz Pobierz

Klapky pro odvod kouře a tepla mají stejný úkol jako okna pro odvod kouře a tepla v systémech odvodu kouře a tepla a jsou vybavené certifikovanými pohony. Mohou se použit nejen na střeše velkých průmyslových hal nebo skladů, ale také pro zabezpečení menších požárních úseků, např. v případě gravitačního systému odvětrávání schodiště. Za běžných podmínek klapky pro odvod kouře přináší více přirozeného světla a zajišťují větrání požárních úseků, ve kterých se nachází. K odvětrání se mohou otevřít tlačítkem. V situacích ohrožení požárem se klapky otevírají na základě signálu z centrální jednotky pro odvod kouře a tepla. Dle velikosti aktivní plochy odvodu kouře požadované u daného objektu se používají jedno- nebo dvoukřídlové klapky. V souvislostí s předpisy klapky pro odvod kouře a tepla D+H získaly certifikát stálosti užitných vlastností, a pohony – Certifikát požární bezpečnosti vydaný CNBOP.